Po druhýkrát sa v tomto mesiaci stretli plavci z východu Slovenska v Poprade. V 50 metrovom bazéne Aquacity        nastúpilo na štart 221 pretekárov / 112 mužov a 109 žien/ z trinástich klubov.

Dvadsať plavcov Plaveckého klubu Humenné / 10 mužov a 10 žien / pod vedením trénerov Michala KULANA a Jána PENCÁKA sa v silnej konkurencií plavcov nestratili – v medailovej štatistike obsadili  druhé miesto so ziskom 39 medailí / 17 – 10 – 12 / za plavcami ŠKP Košice a pred domácimi z Popradu.

V kategórii žien Emma KANOCOVÁ získala tri zlaté / 200m VS, 200m Z, 100m M / a dve strieborné medaily / 50 a 100m znak /.

Michal PANDOŠ v kategórií mužov trikrát stál na zlatom stupni víťazov / 200m VS, 200m P, 200m PP / a raz na bronzovom stupni – 50m motýlik..

Tri zlaté medaily si do Humenného priniesla staršia juniorka Mária BALOGÁČOVÁ / 50 a 100m motýlik, 200m polohové preteky / a jednu bronzovú – 50m znak. Rastislav FECENKO bol strieborný v disciplíne 200m polohové preteky a tri razy bronzový  / 200m VS, 50 a 100m znak /.

Mladšia juniorka Dominika VASIĽKOVÁ si pozlátila dve disciplíny / 100m znak, 200m prsia /, striebro získala v znaku na 50m a dve bronzové medaily jej odovzdali po doplávaní 100m motýlik a 200m polohové preteky. Šimon RAČKO bol dvakrát zlatý – 200m prsia a polohové preteky a dvakrát strieborný – 100m znak, 50m motýlik. Hana MYDLOVÁ stála na zlatom stupni víťazov – 100m znak a bronz jej odovzdali po doplávaní 200m prsia.  Kristián GABRÍK si vyplával zlatú medailu v  znaku na 50m. Klaudia RUŠČANSKÁ v znaku na 100m si vyplávala striebornú medailu. Martin LEŇO získal striebro – 50m znak a Filip LUKSAJ bronz – 200m prsia.

Starší žiak Oliver SABADOŠ získal kompletnú sadu medailí – zlatú – 100m znak, striebornú – 200m voľný spôsob a bronzovú  – 200m polohové preteky. Karin PETIOVÁ skončila tesne za stupňom víťazov – 4. miesto – 100m znak. Patrik MARGITAY 200m prsia doplával na dvanástom mieste.

Mladší žiak Adam SABADOŠ bol zlatý – 100m znak a strieborný – 200m voľný spôsob. Zoja KATKOVĆIN dvakrát získala bronzovú medailu – 200m prsia a polohové preteky. Damián SIRKA 200m prsia doplával na šiestom mieste. Lilien KULANOVÁ bola siedma v motýliku  na 100m. Simona IVANOVÁ desiata skončila po doplávaní disciplíny 200m kraul a Kristína MARGITAYOVÁ tak isto doplávala 200m polohové preteky.

Plavci Plaveckého klubu si vylepšili 46 osobných rekordov.