V 50m bazéne AQUACITY Poprad sa stretlo 128 plavcov a 107 plavkýň z 13 klubov z východoslovenského regiónu.

Plavecký klub Humenné nahlásil na preteky 9 mužov a 9 žien. V medailovej štatistike naši obsadili tretie miesto so ziskom 34 medailí / 15-10-9 / za plavcami z Košíc a Popradu a vylepšili si 46 osobných rekordov.

V kategórií žien Emma KANOCOVÁ získala päť zlatých medailí. / 50 a 100m VS, 50 a 100m prsia, 200m znak /. Michal PANDOŠ v mužskej kategórii stál trikrát na striebornom stupni víťazov / 100m VS, 50 a 100m prsia /.

Staršia juniorka Mária BALOGÁČOVÁ si vyplávala dve zlaté / 50m prsia, 200m motýlik /, jednu striebornú – 100m prsia a jednu bronzovú medailu – 200m znak. Dominik LUKSAJ stál dvakrát na stupni víťazov – zlato – 50m prsia, striebro – 100m prsia. Rastislav FECENKO bol strieborný v znaku na 200m.

Mladšia juniorka Dominika VASIĽKOVÁ doniesla si domov tri zlaté / 200m znak, 50 a 100m prsia / a striebornú medailu – 400m polohové preteky. Šimon RAČKO si pozlátil dve disciplíny / 200m znak, 100m prsia / a postriebril jednu – 200m motýlik. Filip LUKSAJ zvíťazil v disciplíne 50m prsia a dva razy mu odovzdali bronzové medaily / 100m prsia, 400m polohové preteky /.  Martin LEŇO v motýliku na 200m získal zlato a Kristán GABRÍK v znaku na 200m bronz.

Staršia žiačka Beatrice CREA v polohovke na 400 metrov doplávala na striebornej pozícii a Klaudia RUŠČANSKÁ si vyplávala bronz v motýliku na 200m. Patrik MARGITAY získal bronzovú medailu v znaku na 200m. Hana MYDLOVÁ skončila tesne za stupňov víťazov – 200m znak – štvrté miesto a Karin PETIOVÁ skončila ôsma v disciplíne 100m prsia.

Mladšia žiačka Lilien KULANOVÁ stála na striebornom stupni víťazov – 200m motýlik a Kristína MARGITAYOVÁ na bronzovom stupni – 200m znak. Damián SIRKA obsadil v prsiach na 100m  ôsme miesto v silnej konkurencií.

Tréneri  Marián Tomahogh a Ján Pencák večer priviezli úspešnú výpravu plavcov domov do Humenného. Ďakujeme za vzornú reprezentáciu Plaveckého klubu Humenné.