Na medzinárodné preteky v 50m bazéne AQUACITY Poprad sa prihlásilo 34 klubov zo Slovenska. Z Česka boli na štarte plavci z Hradca Králové. Štartovali aj pretekári  z Estónska, Moldavska a Ukrajiny. Spolu 313 plavcov / 158 mužov a 153 žien /, trinásťročných a starších.

Tréner Michal KULAN doviedol na sobotu  20.4. do Popradu štyroch plavcov a päť plavkýň z Plaveckého klubu Humenné. Starší junior Oliver VERBA v polohovke na 400 m získal zlatu medailu. Rastislav FECENKO v tej istej disciplíne získal bronz. Mária BALOGÁČOVÁ stála na bronzovom stupni víťazov po doplávaní disciplíny 200 m motýlik. V kategórií mužov Michal PANDOŠ na 50 m prsia skončil na šiestom mieste. Mladšia juniorka Dominika VASIĽKOVÁ dosiahla štvrté miesto v prsiach na 50 metrov. Starší žiak Oliver SABADOŠ v znaku na 100 m doplával na štvrtej pozícií. Beatrice CREA v prsiach na 50 m mala nameraný šiesty čas v poradí. Hana MYDLOVÁ v polohovke na 400 m skončila na ôsmom mieste. Klaudia RUŠČANSKÁ pre zdravotné problémy preteky nedokončila. Naši plavci si vytvorili osem osobných rekordov.