Plavci Plaveckého klubu Humenné boli cez víkend na pretekoch v Debici v Poľsku. V 50 m bazéne štartovalo 828 pretekárov / 442 mužov a 386 žien / zo 61 klubov.

Humenčania, sedem plavcov pod vedením, trénerov Tomahogha a Kulana sa v celkovom hodnotení klubov umiestnili na 16. mieste. Piate miesto im patrilo v štatistike zlepšenia si osobných rekordov, keď plávali na 113 %.  V medailovej štatistike naši obsadili 22. miesto.

Mladší junior Šimon RAČKO  stál na zlatom stupni víťazov dvakrát – 100 m prsia, 200 m polohové preteky a ráz na striebornom – 200 m prsia. Filip LUKSAJ bol na striebornej pozícií dvakrát – 50 a 100 metrov prsia. Vo finále na 50 m prsia obsadil 2. miesto – strieborná medaila. Kristián GABRÍK bol dvakrát hodnotený v prvej desiatke – 5. miesto – 400 m voľný spôsob, 10. miesto – 200 m znak. Oliver VERBA štyrikrát obsadil 6. miesto – 200 m znak, prsia, polohové preteky, 100 m motýlik a raz 9. miesto – 50 m motýlik.

Starší juniori sa umiestnili: Dominik LUKSAJ – 6 miesto – 50 m prsia a dvakrát 9. miesto – 100 a 200 m prsia. Martin LEŇO 200m znak doplával na 10. mieste a 200 m polohové preteky na 11. mieste. Starší žiak Oliver SABADOŠ v silnej konkurencií na 400 m voľný spôsob obsadil 10. priečku a dvanásty čas v poradí mu namerali v polohových pretekoch na 200 metrov. Humenskí plavci si v Poľsku zlepšili 36 osobných rekordov.