Na letné majstrovstvá v otvorenej päťdesiatke sa nominovalo 247 mužov a 197 žien –  444 pretekárov z 58 klubov registrovaných v SPF.

Náročný trojdňový program majstrovstiev absolvovali desiati plavci  / 3 ženy a 7 mužov nad 15 rokov / Plaveckého klubu Humenné, pod vedením trénerov Michala KULANA a Mariána TOMAHOGHA. V rozhodcovskom zbore majstrovstiev pôsobil náš tréner Ondrej KANOC.

Jedinú medailu – striebornú – pre klub a Humenné získal starší junior Dominik Luksaj v disciplíne 50 m prsia – 30,65 sek. Na dvojnásobnej trati – 100m prsia sa umiestnil na štvrtom mieste. Mária Balogáčová polohové preteky na 400 m doplávala štvrtá a na 200 m ôsma. Rastislav Fecenko sa trikrát umiestnil do desiateho miesta – ôsmy – 200 m prsia a dvakrát deviaty – 200m a 400 m polohové preteky.

Traja mladší juniori sa umiestnili do desiateho miesta. Šimon Račko – 400 m polohové preteky – 7. miesto, Filip Luksaj – 100 m prsia – 9. miesto a Dominika Vasiľková – 50 m motýlik – 10. miesto. Kristián Gabrík si dvakrát vyplával trináste miesto –  200 m znak a 1500 m voľný spôsob. Martin Leňo v motýliku na 100m skončil na 15. mieste.

Žena Emma Kanocová sa umiestnila v najdlhšej disciplíne na 10. mieste – 1500 m voľný spôsob. Michal Pandoš absolvoval preteky v silnej konkurencií v kategórií mužov.             Plavci Plaveckého klubu Humenné si na majstrovstvách vylepšili 23 osobných rekordov. Ďakujeme plavcom za vzornú reprezentáciu klubu a mesta Humenné.