Šamorín, 15.12. – 17.12.2023

Na majstrovstvách, ktoré boli vrcholným plaveckým podujatím v zimnej sezóne na Slovensku v 25 metrovom bazéne sa zúčastnili pretekári z 52 klubov registrovaných v SPF. Na štart nastúpilo 400 plavcov /214 mužov a 186 žien /. Plavecký klub Humenné mal na štartovných blokoch v Šamoríne štyroch mužov a tri ženy pod vedením trénera Michala KULANA. V rozhodcovskom zbore pracoval na týchto majstrovstvách Ondrej KANOC ako štartér.

Junior Oliver VERBA z Plaveckého klubu Humenné stál v Šamoríne na stupňov víťazov päťkrát. Strieborné medaily mu dvakrát odovzdali po doplávaní polohových pretekov na 100 metrov – 59,54 a 200 metrov – 2:10,70. Bronzové medaily získal trikrát – 100 metrov motýlik – 56,68; 200 metrov motýlik – 2:10,06 a 400 metrov polohové preteky  – 4:39,57. Dominik LUKSAJ 200m prsia doplával na piatom, 100 m prsia na siedmom a 50 m prsia na deviatom mieste. Michal PANDOŠ skončil šiesty v disciplíne 200 m prsia a v polohovke na 200 m mu namerali čas, ktorý ho zaradil na jedenástu priečku. Rastislav FECENKO v troch disciplínach skončil na 13.  mieste – 200 m prsia, 400 m polohové preteky a 1500 m voľný spôsob.

Juniorka Mária BALOGÁČOVÁ skončila tesne za stupňom víťazov v troch disciplínach  – 400 m polohové preteky – 4. miesto; 1500 m voľný spôsob – 5 miesto; 200 m motýlik – 6. miesto. Dominika VASIĽKOVÁ deviata doplávala disciplínu 1500 m voľný spôsob,  desiata bola v polohovke na 400 metrov a dvakrát skončila na jedenástom mieste – 50 a 100 metrov prsia. V kategórií žien Emma KANOCOVÁ v krauli na 1500 m mala nameraný šiesty čas v poradí a na  sedemnástom mieste doplávala disciplínu 800 metrov voľný spôsob. Naši plavci si na týchto majstrovstvách utvorili 27 osobných rekordov.

Majstrovstvami Slovenska v Šamoríne sa skončila sezóna pretekov v krátkom 25 metrovom bazéne. Ďakujeme všetkým plavcom Plaveckého klubu Humenné za reprezentáciu klubu a mesta Humenné počas roka 2023. Ďakujeme SR a ŠZ a zamestnancom kúpaliska za spoluprácu v roku  2023. Stretneme sa všetci 20 decembra 2023 na bazéne v Humennom na „VIANOČNÝCH PRETEKOCH“ .

Všetkým plavcom, trénerom, rodičom a priaznivcom Plaveckého klubu Humenné želáme prijemné prežitie vianočných sviatkov  a do  nového roku 2024 prajeme veľa zdravia, šťastia, športových a osobných úspechov.