Spišská Nová Ves, 8.12. – 10.12.2023

Zasnežená Spišská Nová Ves tri dni patrila plavcom- chlapcom 13 – 14 ročným a dievčatám 12 – 13 ročným. Na štart M – SR sa nominovalo 251 súťažiacich /127 chlapcov a 124 dievčat /. Na vrcholnom podujatí zimnej plaveckej sezóny malo zastúpenie  54 plaveckých klubov.

Plavecký klub Humenné mal na Spiši na štartovných blokoch 25 m bazénu štyroch chlapcov a tri dievčatá, ktorých nominoval a viedol tréner Michal KULAN.

Vedúci výpravy Marián TOMAHOGH mal aj početnú skupinu šiestich skúsených rozhodcov, ktorí pracovali v rozhodcovskom zbore týchto majstrovstiev. Hlavný rozhodca Ondrej KANOC, moderátor Dušan LEVICKÝ, hlavný časomerač a ŠTK  Dana MICIKÁŠOVÁ, štartér Ján PENCÁK, hlavný rozhodca na obrátke Peter BLAŠKO a obrátkový rozhodca Erich SERBIN.

Humenskí chlapci bojovali o medaily. Šimon RAČKO stál na striebornom stupni víťazov po doplávaní disciplíny 100 m prsia – 1:11.19. Bronzové medaily získal štyrikrát – 200 m voľný spôsob, 100 m znak, 100 a 200 m polohové preteky. Kristán GABRÍK v znaku na 200 m si vyplával striebornú medailu – 2:23.04. Filip LUKSAJ si odniesol domov bronzovú medailu – 100 m prsia  – 1:18.48. Oliver SABADOŠ sa najlepšie umiestnil na šiestom mieste – 1500 m voľný spôsob, siedmy čas mu namerali  v znaku na 100 m a ôsmy v motýliku na 200 m.

V štafete 4 X 50 m polohové preteky Kristián Gabrík, Šimon Račko, Filip Luksaj, Oliver Sabadoš získali strieborné medaily – 1:58.35. Štafetu 4 X 50 m voľný spôsob v tom istom zložení doplávali na treťom miesta – 1:48.07 a získali bronzové medaily.

V celkovom bodovom hodnotení Šimon RAČKO bol vyhodnotený na deviatom mieste, keď za čas 1:19,45 v polohovke na 200 m získal 485 bodov.

Dievčatá bojovali o umiestnenie Klaudia RUŠČANSKÁ si vyplávala ôsme miesto v motýliku na 200 m a polohovke na 400 m skončila na jedenástom mieste. Beatrice CREA sa dva razy umiestnila na desiatej pozícií – 100 m znak a 200 m motýlik.  Hana MYDLOVÁ 200 m prsia doplávala dvanásta a v polohovke na 400 m odsadila 14. miesto.

Na majstrovstvách si humenskí plavci vylepšili 36 osobných rekordov. Chlapci a dievčatá úspešne reprezentovali Plavecký klub Humenné a mesto Humenné na tomto vrcholovom podujatí. Ďakujeme za reprezentáciu.