Dolný Kubín, 1.12. – 3.12.2023

Na Oravu začiatkom decembra cestovali mladí plavci z celého Slovenska. Na vrcholné podujatie sezóny sa nominovalo 214 pretekárov z 51 plaveckých klubov – 106 chlapcov a 108 dievčat.

Plavecký klub Humenné reprezentovali jedenásťroční plavci  Adam SABADOŠZoja KATKOVČIN, ktorých viedol tréner Ján PENCÁK. Mini výprava v piatok ráno vyrazila autom, ktoré riadil rodič pán Katkovčin. O 14:00 hodine už v Dolnom Kubíne boli pripravení naši reprezentanti vystúpiť na štartovné bloky 25 m bazéna a bojovať o umiestnenie a medaily.

Adam SABADOŠ si z majstrovstiev republiky doniesol domov bronzovú medailu, ktorú mu odovzdali po doplávaní disciplíny 200m znak – 2:48.72. Tesne za stupňom víťazov sa umiestnil v znaku na 100 metrov          – 4. miesto. Dvakrát skončil na piatom mieste – 200 a 800 metrov voľný spôsob, a aj siedmom mieste – 50 a 400 metrov voľný spôsob. K získaniu medaily mu blahoželáme. Adam si zlepšil štyri osobné rekordy.

Zoja KATKOVĆIN na medailu nedosiahla, no nesklamala. Vytvorila si tiež štyri osobné rekordy. Dvakrát doplávala na 5.  mieste – 100 m prsia a 100 m motýlik. V polohovke na 400 m skončila ôsma. Umiestnenie v prvej desiatke na Slovensku potvrdila ešte v dvoch disciplínach, keď v znaku na 100 m a na 200 m prsia jej namerali deviaty čas v poradí.

Zo zasneženej Oravy sa v nedeľu popoludní výprava vrátila domov. Plavcom ďakujeme za vzornú reprezentáciu klubu a mesta Humenné. Panovi Katkovčinovi za zabezpečenie dopravy na preteky,  počas priebehu a po skončení pretekov.