V 50 m bazéne AQUACITY sa stretli plavci z východu Slovenska. 181 súťažiacich /89 mužov a 92 žien / z jedenástich klubov. Jedenásťroční  a starší plavci súťažili pod Tatrami na dlhých tratiach – 400, 800 a 1500 metrov voľným spôsobom.

Do Popradu v sobotu skoro ráno vyštartovalo 14 plavcov Plaveckého klubu Humenné pod vedením trénera Michala KULANA.

Emma KANOVCOVÁ v kategórii žien plávala všetky tri disciplíny a trikrát stala na zlatom stupni víťazov. Na 400 m jej namerali čas 5:09,23,  na 800 m – 10:33,90 a na 1500 m – 20:40,78.

Starší junior Oliver VERBA získal zlato na 400 m – 4:30,89 a bronzovú medailu mu odovzdali po doplávaní 1500 m voľným spôsobom. Mária BALOGÁČOVÁ sa tiež dvakrát postavila na stupeň víťazov – zlato – 400 m VS 5:21,80 a bronz  – 1500m VS. Rastislav FECENKO získal bronzovú medailu – 800 m voľný spôsob a dvakrát skončil na piatom mieste – 800 a 1500 m VS.

Mladšia juniorka Dominika VASIĽKOVÁ si domov doniesla dve bronzové medaily – 800  a 1500 m. 400 m VS doplávala na piatom mieste. Kristián GABRÍK získal bronz – 1500 m a 400 m dokončil na šiestom mieste. Šimon RAČKO skončil tesne za stupňom víťazov – 4. miesto – 1500 m a 5. miesto – 400m voľný spôsob. Martin LEŇO 1500m doplával na ôsmej pozícií a 400 m na deviatom mieste.

Starší žiak Oliver SABADOŠ stál dvakrát na stupni víťazov – striebro – 400m a bronz – 1500m VS. Beatrice CREA 800m VS doplávala na šiestom mieste a 400 m na 7. mieste. Hana MYDLOVÁ na 800 m skončila siedma a 400 m deviata. Klaudia RUŠČANSKÁ zaplávala 400 m na ôsmom mieste a 800 m na 9. mieste.

Mladší žiaci plávali dve disciplíny – 400 a 800 m voľným spôsobom. Adam SABADOŠ v oboch disciplínach získal strieborné medaily. Lilien KULANOVÁ 800 m doplávala na 8. mieste a 400 m na jedenástom mieste.

V medailovej štatistike plavci Plaveckého klubu Humenné so ziskom 15 medailí /5-5-5/ skončili na tretej pozícií za plavcami z Popradu a Košíc. Naši si vylepšili 19 osobných rekordov. Emma KANOCOVÁ z Humenného v hodnotení medailistov na pretekoch skončila na prvom mieste so ziskom troch zlatých medailí.

Ďakujeme Gabrielovi GABRÍKOVI za pomoc pri preprave plavcov na preteky.