POPRAD 7.10.2023

Na štart pod Vysokými Tatrami nastúpilo 289 mladých plavcov do 16 rokov z 22 klubov zo Slovenska a z Ukrajiny – Užhorod. V 50 m bazéne AQUA City Poprad pretekalo 141 chlapcov a 148 dievčat.

Do Popradu skoro ráno o 5:30 hod. vyrazilo desať  plavcov Plaveckého klubu Humenné / 8 chlapcov a 2 dievčatá / a dvaja tréneri Michal Kulan a Ján Pencák.

Najúspešnejším z našej výpravy bol štrnásťročný Šimon RAČKO, ktorý získal päť medailí:  dve zlaté – 100m motýlik, 200m polohové preteky; striebornú – 200m voľný spôsob a dve bronzové – 100m voľný spôsob a 100 m prsia. Kristián GABRÍK si vyplával striebro – 200 m polohové preteky a bronz – 100 m znak. Dominika VASIĽKOVÁ získala striebro – 50 m prsia a bronz – 100 m prsia. Jakub ČAJBIK doplával 100 m znak na 5. mieste.

Trinásťročná Beatrice CREA stála na striebornom stupni víťazov – 100 m prsia a štyrikrát na bronzovom – 50 m VS, 200 m VS, 100 m motýlik a 200 m polohové preteky. Hana MYDLOVÁ skončila v znaku na 100 m na štvrtom mieste.

Jedenásťročná Zoja KATKOVČIN si domov doniesla tri strieborné medaily – 100 m znak, 100m prsia a 100 m motýlik.

Šestnásťročný  Oliver VERBA si vyplával striebornú medailu  – 100 m motýlik a trikrát sa postavil na bronzový stupeň víťazov – 200 m VS, 100 m prsia a 50 m motýlik. Rastislav FECENKO obsadil bronzovú priečku v polohovke na 200 m. Pätnásťročný Martin LEŇO sa v polohovke na 200 m umiestnil na šiestom mieste.

Naši plavci získali spolu 22 medailí / 2 – 8 – 12 / a vylepšili si 21 osobných rekordov.

V celkovom hodnotení klubov o Pohár olympijských nádejí Plavecký klub Humenné skončil na treťom mieste za plavcami z AQUA City Poprad a Slávie Trenčín.

Po skončení pretekov o 19:30 hod. z Popradu vyštartoval autobus a plavcov doviezol do Humenného o 22:00 hodine. Ďakujeme našim plavcom za vzornú reprezentáciu klubu a mesta Humenné.