^Návrat hore

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Get Adobe Flash player

Pätnásťročná plavkyňa Plaveckého klubu Chemes Humenné Sarah Čajbiková je prvou plavkyňou v histórii klubu, ktorá získala medailu na majstrovstvách dospelých, keď časom 30,95 sek vybojovala bronzovú medailu v disciplíne 50 metrov znak a na striebro jej chýbali len 2 stotiny sekundy.

Majstrovstvá Slovenska dospelých Open sa konali v dňoch 22.-24. júna 2018 v Bratislave za účasti 303 pretekárov z 52 klubov, nielen zo Slovenska, ale aj z Čiech, Veľkej Británie, Francúzska, Luxemburska, Rakúska, Libanonu, Turecka a Gruzínska. Plavcov z Luxemburska priviedla do Bratislavy legenda slovenského plávania Miloslav Roľko, jediný majster Európy v histórii československého plávania, účastník olympiády v Montreali v roku 1976 a v Moskve v roku 1980, kde štvrtým miestom na 100 metrov dosiahol najlepšie umiestnenie slovenského plavca na olympijských hrách. Jeho dcéra Sarah Rolko bola vo finále súperkou našej Sarah a skončila na druhom mieste. V disciplíne 100 m znak Sarah Čajbikovej nevyšla rozplavba a tak bojovala vo finále B, v ktorom zvíťazila časom 1:08,51 min a umiestnila sa na celkovom 9. mieste. Rovnako v B finále, na 200 m trati, obsadila 13. priečku.

Lenka Melničáková sa v rozplavbách prebojovala do B finále vo všetkých troch prsiarskych disciplínach. Čas 1:17,48 min na 100 m znamenal konečné 12. miesto, na trinástom mieste bola v disciplíne 200 m v čase 2:50,06 min a  za 35,41 sek zvládla prsiarsku päťdesiatku na 15. mieste. V prvej polovici pretekárskeho poľa, na 19. mieste ešte zaplávala 50 m motýlik v čase 30,48 sek.

Mužský účastník, 23 ročný Martin Babjak, štartoval v disciplínach 50 m vo všetkých štyroch plaveckých spôsoboch a na 100 m voľný spôsob. Najlepšie sa umiestnil na 19. priečke časom 29,81 sek na 50 m znak, v ďalších mal umiestnenia medzi 23. a 32. miestom, čo zodpovedá jeho možnostiam prípravy popri zamestnaní.

Tréner Zoltán Kirschner dievčatám za vzornú reprezentáciu poďakoval a poprial im po prázdninách ešte výraznejšie športové úspechy,  Lenke Melničákovej už na jej novom pôsobisku na športovom gymnáziu v Košiciach.