^Návrat hore

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Get Adobe Flash player

V sobotu, 19 mája sa na michalovskej plavárni stretol plavecký drobizg z deviatich klubov z východu republiky a z jedného klubu z poľského mesta Bilgoraj. Na štarte bolo 89 chlapcov a 71 dievčat.

Tréneri PencákLevický z Plaveckého klubu CHEMES Humenné mali na bazéne v Michalovciach 16 plavcov a 12 plavkýň vo veku od 8 do12 rokov.

Osemročný Alex Maxim Manduľák stál na zlatom stupni víťazov za motýlika na 25 metrov a dvakrát na striebornom stupni – 25 metrov voľný spôsob a 25 m znak. Alexandra Kračuníková si domov doniesla striebornú medailu za motýlika na 50 metrov. Hana Mydlová bola bronzová v znaku na 50 metrov a Nina Regulová tiež získala bronz za polohovku na 100 metrov. Do šiesteho miesta sa umiestnila Sarah Marcinová.

Deväťročný Filip Luksaj bol na stupni víťazov dvakrát. Striebrom ho dekorovali v prsiach na 50 metrov a bronz získal v motýliku na 50 m. Kristián Gabrík zaplával bronzový znak na 50 m. Sandra Ferjaková, Laura Ovšanyová, Šimon Račko a Sophia Sotáková zaplávali časy do šiesteho miesta.

Desaťročná Viktória Mattová získala dve strieborné medaily – 100 m znak a motýlik a jednu bronzovú v krauli na 200 metrov. V prvej šestici sa umiestnila Nina Horňáková.

Dvanásťročný Samuel Babinčák si pozlátil prsia na 100 m a na dvojnásobnej vzdialenosti doplával na striebornej pozícii.

Na týchto pretekoch naši najmladší plavci získali 2 zlaté, 8 strieborných a 5 bronzových medailí. Ďakujeme rodičom, ktorí zabezpečovali dopravu detí a pomohli pri organizácii pretekov na bazéne hlavne s najmladšími plavcami.