^Návrat hore

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Get Adobe Flash player

V Spišskej Novej Vsi sa predstavili najmladší pretekári Plaveckého klubu Chemes Humenné (7 chlapcov a 8 dievčat). Na Spiši súťažili plavci z 24 klubov z celého Slovenska. Na štart sa postavilo 75 chlapcov a 105 dievčat.

V sobotu 30. novembra o 09.00 hodine odštartovali prví plavci a podujatie sa skončilo o pol ôsmej večer. Na programe bolo 26 disciplín a dve štafety.

Desaťročný Filip Luksaj, z našich najúspešnejší, dvakrát stal na zlatom stupni víťazov – 100 a 200m prsia. Raz na striebornom stupni – 200m polohové preteky. Kristián Gabrík si pozlátil znak na 100m a striebornú medailu získal v znaku na 50m. Šimon Račko si postriebril znak na 100m a bronzovú medailu mu odovzdali  po doplávaní disciplíny 200m prsia. Na stupeň víťazov sa nedostali Branislav Bobaľa, Slavomír Baziľak a Jakub Čajbik

Jedenásťročný Martin Leňo sa na stupeň víťazov postavil spolu s Filipom Luksajom, Šimonom Račkom a Kristánom Gabríkom. V štafete 4 X 50m polohové preteky získali bronzovú medailu.

Deväťročná Noemi Daňová získala zlatú medailu v disciplíne 200m prsia. Beatrice Crea, Hana Mydlová, Nina Regulová a Vanessa Vagaska sa umiestnili za stupňom víťazov.

Desaťročná Sandra Ferjaková si vyplávala striebornú medailu v polohovke na 200 m. Eva Onderišinová a Sophia Sotáková sa na stupeň víťazov nedostali.

V noci o pol desiatej unavení plavci s trénermi Pencákom a Bačom docestovali do Humenného. Na týchto pretekoch si vylepšili 61 osobných rekordov.