^Návrat hore

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Get Adobe Flash player

V sobotu 26.10. sa stretli plavci z východu republiky na humenskej plavárni. Jedenásť klubov nominovalo na štart 100 mužov a 99 žien. Humenčanov v domácom 25 metrovom bazéne štartovalo 24  /12 plavcov a 12 plavkýň /.

Trinásťročný Dominik Luksaj v troch disciplínach nepustil nikoho pred seba – tri zlaté medaily – 100m P, 100 a 400m PP. Dvakrát bol ocenený striebrom – 50 a 100m VS. Timotej Leško dva razy stál na zlatom stupni víťazov – 50 a 100m VS a raz doplával na bronzovej pozícií 100m PP. Zuzana Pavlíková sa potešila zo zlata – 200m motýlik a štyrikrát si odniesla domov bronzové medaily – 50 a 100m VS, 100m prsia a 100m polohové preteky.

V kategórii dvanásťročných plavcov bol najúspešnejší Oliver Verba s troma zlatými kovmi – 100m voľný spôsob, 200m motýlik, 100m polohové preteky a jednu bronzovú medailu mu odovzdali po doplávaní kraula na 50 metrov. Matúš Adamec sa zlatým medailám potešil dvakrát – 100m prsia, 400m PP, striebro si vyplával v znaku na 200m a bronz v päťdesiatke voľným spôsobom. Mária Balogáčová si zobrala zlato za motýlika na 200m, bronz jej zavesili na prsia po doplávaní 100m VS. Rastislav Fecenko zvládol 200m motýlika bronzovo. Tesne za stupňom víťazov skončili : Marek Harvilik – štvrtý v motýliku na 200m, Petra Vasiľková vo dvoch disciplínach 100m a 200m znak doplávala piata, Ľubomír Findrik v motýliku na 200m obsadil piate miesto.

Štrnásťročný Boris Barica zaplával najlepší čas v znaku na 200m – zlatá medaila a dve strieborné má doma za disciplíny 100m VS a 400m PP. Ema Borščová sa postavila na strieborný stupeň víťazov po doplávaní polohovky na 100m a bronzovú medailu získala v motýliku na 200m. Nina Trebišovská si postriebrila motýlika na 200m a Michal Pandoš zaplával bronzové prsia na 100m.

Desaťročné dievčatá si zobrali domov po dve medaily : Laura Ovšanyová strieborné – 200m motýlik, 100m polohové preteky a Dominika Vasiľková bronzové v tých istých disciplínach. Sandra Ferjaková doplávala na štvrtom nepopulárnom mieste motýlika na 200m.

Jedenásťročná Viktória Mattová dva razy doplávala štvrtá – 100m PP, 200m motýlik a aj Martin Leňo dohmatol na štvrtom mieste 100m prsia. Nikolas Jevič motýlika na 200m doplával na piatej pozícii.

Plavci Plaveckého klubu CHEMES získali spolu 35 medailí/13 – 10 – 12/ a v hodnotení klubov skončili tretí. Humenská omladina si zlepšila osobné rekordy 73 -  krát.