^Návrat hore

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Get Adobe Flash player

Do Michaloviec pricestovala omladina z východu Slovenska – 70 chlapcov a 51 dievčat, aby si zmerali výkonnosť pred blížiacim sa koncom jarnej plaveckej sezóny. Do súťaže sa zapojili aj plavci Plaveckého klubu CHEMES Humenné, ktorých na bazéne usmerňovali tréneri Blaško a Pencák. Na štart sa postavilo 14 chlapcov a 12 dievčat z Humenného, vo veku od 8 – 11 rokov.

Najmladší 8 – ročný Samuel Chalúpka v znaku na 25m doplával na štvrtom mieste.

Deväťročná Noemi Daňová nepustila nikoho pred seba a zvíťazila vo všetkých štyroch disciplínach : 50m – kraul, znak, prsia a motýlik. Samuel Lichman dvakrát zvíťazil – 50m kraul, motýlik a dva razy doplával na druhej pozícií – 50m znak, prsia. Oliver Sabadoš bol v znaku na 50m prvý a voľným spôsobom mal druhý najlepší čas. Ďalší naši sa do prvej trojky nedostali : Biľo Tomáš, Crea Beatrice, Grešová Petra, Kračuníková Alexandra, Marcinová Sarah, Mydlova Hana a Regulová Nina.

Deväťročný Kristián Gabrík zvíťazil v dvoch disciplínach – 50m ktaul, znak a druhý doplával v motýliku na 50m. Šimon Račko si vyplával medailové umiestnenia: 1. miesto – 50m motýlik, 2. miesto – 50m prsia a tretí v poradí bol v kraule a znaku na 50m. Filip Luksaj zvíťazil v prsiach na 50m, druhý doplával znak na 50m. Laura Ovšanyová v znaku na 100m dohmatla na druhej pozícií a tri disciplíny doplávala na treťom mieste – 100m kraul, prsia a motýlik. Ostatní sa do umiestnenia na stupne víťazov nedostali: Slavomír Baziľak, Slavomir Bobaľa, Nadja Katkovčin, Eva Onderišinová, Sphia Sotáková, Marko Straka, Dominika Vasiľková a Jakub Čajbik.

Z jedenásťročných sa najlepšie umiestnil Martin Leňo – 8 miesto v motýliku na 100m. V tejto kategórií ešte štartovali : Michal Hlubik a Nikolas Jevič.

Na týchto pretekoch si naši plavci 71 krát zlepšili osobné rekordy.