^Návrat hore

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Get Adobe Flash player

Spišská Nová Ves v dňoch 30. 11.- 2. 12. 2018 bola mestom, kde sa stretli najlepší plavci z celého Slovenska. Dievčatá 12 – 13 ročné a chlapci 13 – 14 roční z 51 klubov prišli na Spiš zabojovať o medaily a titul „Majster SR pre rok 2018“. Na  „republike“ štartovalo 129 plavcov a 144 plavkýň, ktorí sa svojimi časmi v priebehu sezóny nominovali na toto vrcholné podujatie. Z Humenného na týchto majstrovstvách štartovali traja chlapci a štyri dievčatá, ktorých sprevádzali tréneri Tomahogh a Luksaj.

Najlepšie umiestnenie z našich dosiahla trinásťročná Nina Trebišovská – siedme miesto v motýliku na 200 metrov. Ema Borščová v polohovke na 400 metrov doplávala ôsma a na polovičnej 200 metrovej vzdialenosti skončila na deviatom mieste. Dvanásťročná  Zuzana Pavliková  dvakrát atakovala siedmu priečku -  100 metrov motýlik, 200 metrov voľný spôsob a v motýliku na 200 metrov  dohmatla na ôsmom mieste. Anna Stephanie Buhajová sa v motýliku na 200 metrov umiestnila na deviatej priečke.

Naši trinásťroční plavci, podobne ako dievčatá bojovali o umiestnenia v prvej osmičke. Martin Ján Vaceľ bol dvakrát na ôsmom mieste – 200 m motýlik a 400 m polohové preteky. Boris Barica v znaku na 100 metrov doplával ôsmy a Michal Pandoš v polohovke na 400 metrov deviaty.